Mezinárodní jazyková zkouška FCE u nás ve škole

 28.1.2022 jsme u nás ve škole poprvé organizovali mezinárodní jazykové zkoušky FCE. Umožnilo nám to Cambridge Center – certifikované centrum jazykových zkoušek University of Cambridge, jehož jsme se v loňském roce stali partnerskou institucí s možností pořádat cambridgské zkoušky i přípravné pretesty právě u nás ve škole. Premiéra proběhla velmi úspěšně, o zkoušky byl velký zájem a všech 30 přihlášených žáků a žákyň čtvrtých ročníků v nich uspělo. Byla jim tak oficiálně přiznána jazyková úroveň B2 dle SERR, která je o stupeň výš než úroveň maturitní zkoušky z angličtiny. Tito žáci tedy nemusí školní část maturity z anglického jazyka skládat, bude jim uznána.  Šest studentů dokonce dosáhlo ještě o stupínek výš – díky celkovému skóre nad 90% získali velmi pokročilou jazykovou úroveň C1.

Všichni úspěšní kandidáti už mají své certifikáty, které jim snad pomohou i v přijímačkách na VŠ a dalším profesním životě. Jejich slavností předání proběhlo u nás ve škole 16. 3. 2023 za účasti vedení školy, učitelů anglického jazyka a zástupců Cambridge Centra.

Těší nás, že u nás ve škole úroveň znalosti anglického jazyka stoupá a že našim studentům můžeme nabídnout jakýsi „nadstandard“ v podobě náročnějších jazykových zkoušek, které jsou pro ně motivací k dalšímu zdokonalování se v angličtině.