V posledním týdnu prvního pololetí hostila naše škola už podruhé projekt Edison.

Tento multikulturní vzdělávací projekt pro nás zorganizovala plzeňská pobočka mezinárodní studentské organizace AIESEC (https://aiesec.cz/pro-skoly/). Jeho cílem je seznámit studenty s odlišnými kulturami, učí je nebát se odlišného a zároveň ukazuje spoustu věcí, které jsou mladým lidem společné, nehledě na národnost. V neposlední řadě přispívá k rozvoji jazykových kompetencí.

 

Na naší školu přijelo letos 8 stážistů – vysokoškolských studentů – a jejich původ byl opravdu rozmanitý -  5 studentek z Taiwanu, Indonézie, Azerbajdžánu, Gruzie a Ukrajiny a 3 studenti z Peru, Kostariky a Maroka. Ubytováni byli většinou v rodinách u našich studentů, aby jejich seznámení s českou kulturou bylo co nejintenzivnější.

Od pondělí do čtvrtka trávili dopoledne ve škole, kde formou zajímavých prezentací seznamovali studenty se situací ve svých zemích. Každý den odpoledne pro ně byl připraven pestrý program, kterého se účastnila i řada našich studentů. Společně jsme si hráli ve školním divadle pod vedením našich šikovných učitelek dramatické výchovy, prošli se po Karlových Varech, navštívili sklárnu Moser, zahráli si bowling... Ve čtvrtek odpoledne pak proběhla tzv. Global Village, kde měli naši žáci možnost prohlédnout si typické předměty ze zemí našich hostů a dokonce mohli ochutnat např. azerbajdžánskou baklavu, taiwanské sušenky, marocký čaj, gruzínský chléb nebo indonéský zázvorový nápoj.

Týden utekl jako voda a pro mnoho našich studentů i samotných stážistů zůstane nezapomenutelným zážitkem a zajímavou zkušeností.

 

fotografie zde