Historicko-poznávací zájezd – Itálie 2019

Již po deváté se uskutečnil historicko-poznávací zájezd pro žáky naší školy, tentokrát opět do Itálie. Program celého zájezdu byl velmi bohatý a pestrý. Navštívili jsme významná italská města – Řím, Civitu di Bagnoregio, Orvieto, Sienu, Luccu a Florencii, kde na každém kroku jsou vidět skvostná díla architektury, sochařství a malířství. Pěkným zážitkem byla návštěva jedné z nejbizarnějších evropských zahrad v Bomarzu. Přestože byl duben, několik žáků okusilo chuť moře v lázeňské oblasti Chianciano Terme, kde jsme byli ubytovaní. Doufáme, že zájezd byl pro naše žáky příjemným zážitkem, který je obohatil nejen pro další studium, ale také pro jejich všeobecný přehled v rámci historie a dějin umění.
                                                                                  Jitka Mikulová
                                                                                  Jana Haladová

fotografie zde