I žákyně a studentky naší školy se aktivně v souvislosti s pandemií koronaviru připojily k obrovské vlně solidarity, která v této mimořádné situaci vznikla v celé České republice.

Některé žákyně a studentky reagovaly na žádost koordinátorky vzdělávacích služeb Člověka v tísni o.p.s., s jehož pobočkou v Karlových Varech dlouhodobě spolupracujeme. V rámci akce „Zapoj se z domova“ pomáhají dětem zapojeným do služby podpora vzdělávání a kariérní poradenství s domácí přípravou a plněním domácích úkolů online. 

Některé se samy či se svými blízkými zapojily do výroby a následné distribuce roušek. Jimi zhotovené roušky putovaly např. k pracovníkům a klientům  Hospicu Cheb, Vojenské lázeňské léčebny v Karlových Varech, do ordinací praktických lékařů, pracovníkům obecních úřadů a mnohým dalším.
Další vypomáhají individuálně nebo pod hlavičkou dobrovolníka městských úřadů či neziskových organizací s donáškou nákupu či vyzvednutím léků seniorům, rozvozem jídla pro seniory nebo pracují v distribučních centrech pomoci.

Všem, které nezůstaly lhostejné a vedle svých studijních povinností, kterých v rámci školy online není málo, nabídly svůj čas a práci zdarma.

DĚKUJEME.

fotografie ZDE